חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

חיפוש

טבלת רודולף

טבלת רודולף

טבלת רודולף היא טבלה סטטיסטית שנבנתה ע"י ד"ר קלאוס רודולף. ד"ר רודולף איננו מאמן שחייה אלא השכלתו היא בתחומי הווטרינריה, פרמקולוגיה ופילוסופיה. 

הטבלה נבנתה ככלי עזר להשוואה בין רמת השחייה של שחיינים בגילאים שונים, סגנונות ומרחקים שונים. היא נבנתה ככלי עזר לצוות המוביל של השחייה הגרמנית לאחר שנים של כישלונות (יחסיים) בזירה הבין לאומית של השחייה הגרמנית ו"אומצה" ע"י גורמים רבים בעולם (כולל FINA). הטבלה משתמשת בדירוג "איכות" בין 20 נקודות ומתעדכנת כל שנתיים. הטבלה נבנתה מניתוח סטטיסטי של שחיינים במדינות גרמניה, בלגיה, קנדה, הולנד, פולין, סלובקיה ושוויצריה. (שימו לב שארה"ב לא ברשימה, ולא בכדי…).

כל גיל ומין מדורגים בנפרד, כאשר דירוג "20" מקביל ל"דירוג עולמי גבוה". 

להלן פירוט דירוג נוסף:

19 – דירוג עולמי.

17/18 – דירוג לאומי גבוה.

16 – דירוג לאומי.

14/15 – דירוג מועדון גבוה.

12/13 – דירוג מועדון בינוני.

11 – דירוג מועדון נמוך.

1-10 – רמת פיתוח.

דרכי השימוש בטבלה:

השימוש העיקרי בטבלה הוא במציאת מגמות התפתחות בקבוצת אימון ספציפית! 

בנוסף אפשר להשתמש בטבלה להשוואה של כל שחיין לעצמו! למשל: האם בפרפר אני מדורג גבוה יותר מחתירה? האם במרחקים ארוכים אני חלש יותר ביחס למרחקים הקצרים? האם בשנתיים האחרונות התקדמתי בטבלה או שמרתי על מקומי, ובאיזה משחים וסגנונות? את ההשוואה יכול לעשות צוות האימון או השחיין עצמו. המסקנות יכולות להביא לשינויים מתבקשים בתהליך האימון.

  • יש לזכור כי הטבלה היא סטטיסטיקה ואי אפשר להשליך ממנה ישירות על שחיין בודד!!!
  • ישנן דוגמאות רבות של שחיינים מצליחים בשחייה העולמית שתוצאותיהם בגיל צעיר לא הגיעו לרמה גבוהה ובכל זאת הם שם בבגרותם! וכמובן קיימות גם דוגמאות הפוכות.